Google 1. sayfaya nasıl çıkarım? Google algoritması uyumlu makaleler nasıl yazılmalı?

Wordpress

Yeni Üye
Google her yıl algoritmasında yaklaşık olarak 3000 ayrı değişiklik yapmaktadır. Bir makalede google 1. sayfa 1. sırada çıkmak için google algoritmasının her yıl düzenli olarak yaptığı bu algoritma değişikliklerine uyumlu makaleler üretmek gerekir. Bunun yanında belli başlı kriterler devamlı sabittir.

Google algoritması uyumlu makaleler nasıl yazılmalı?

2200 kelime içeren makaleler yazın.
Yeterince kelime ile googlenin anlayacağı biçimde makaleler oluşturun.
Bir sayfada yeterince metin yoksa Google, içeriğin ne hakkında olduğunu anlamakta zorlanır.
Google, içeriğin ne hakkında olduğunu bilmiyorsa, içeriğinizi hedeflediğiniz arama terimleri için sıralayamaz.
Sayfanıza, ince içerik olarak görülmemesi ve sıralama şansının daha yüksek olması için daha fazla içerik ekleyin. Genel olarak, Google'ın 1. sayfasında yer alan ortalama web sayfası 2200 kelime içerir.
Daha fazla metin ekleyerek Google'ın tarayıcılarına ve son kullanıcılarınıza ne sunmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi verirsiniz. Birkaç yüz kelimeden az bir şey ince içerik olarak kabul edilir ve sıralanması neredeyse imkansız olacaktır.

Uyumu Meta Açıklamalar Yazın.

Meta açıklamalar, arama sonuçlarında sayfa başlıkları altında gördüğünüz küçük açıklamalardır. Bunlar, sayfadaki içeriğin ne hakkında hızlı bir açıklamasını verir. Bu açıklamalar, hem arama yapan kullanıcıların hem de arama motoru tarayıcılarının her sayfada ne bekleyeceklerini anlamalarına yardımcı olur.
Web sitenize gönderdiğiniz her sayfanın, hem sayfadaki içerikle hem de türüyle alakalı bir meta açıklamasına sahip olduğundan emin olun.
Yinelenen meta açıklamalardan kaçınmak, ziyaretçilerin benzersiz bilgilere erişmesini sağladığından önemlidir. Yinelenen meta açıklamalara sahip olmak, motor tarayıcılarının sayfalar arasındaki farkları ve nelerin sıralanması ve nelerin olmaması gerektiğini anlamakta zorlandığı için sıralama işlemini zorlaştırabilir.
Meta açıklamalar, birisinin arama sonuçlarında içeriğinizi tıklama şansını önemli ölçüde artırabilir. Meta açıklama, kullanıcıların açmak üzere oldukları sayfada ne bekleyeceklerini bilmelerini sağlar. Optimize edilmiş ve ilgi çekici bir meta açıklama eklememeyi seçerseniz, arama motoru genellikle sayfanın ilk cümlesini ekler. Genellikle, bu arama yapan kişinin ilgisini çekmek için yeterli olmaz ve tıklamayabilir. İlgi çekici arama yapanların içeriğinizi tıklama şansını artırmak için site içeriğinizi gözden geçirin ve her sayfaya alakalı ve benzersiz meta açıklamalar ekleyin.

Makale başlıkları benzersiz ve orijinal olmalı.
Sayfalarınızın her birinin orijinal ve benzersiz başlık etiketlerine sahip olması çok önemlidir. Yinelenen başlık etiketleri, arama motoru tarayıcıları hangi yayının diğerinin üzerinde sıralanacağını bilemeyeceğinden, arama sonuçlarında içeriği sıralamayı daha karmaşık hale getirebilir. Sayfalarınızı karışıklık olmadan veya birbirleriyle rekabet etmeden sıralamak istiyorsanız, benzersiz ve alakalı başlık etiketleri oluşturmak inanılmaz derecede önemlidir. Makalelerinizde mutlaka benzersiz başlıklar kullanının. Bu noktada içerikle alakasız başlık oluşturmanız faydalı olmaz. İçeriğiniz meta açıklamanız ve başlığınız aynı düzlemde ve derinlikte olmalı

404 ve 403 hata sayfalarını düzenleyin
4xx durum hataları, web sitenizi ziyaret etmeye çalışan trafik kullanıcıları belirli sayfalara erişemediğinde oluşur. Bu, çeşitli nedenlerden dolayı olabilir ve dikkatle kontrol edilmesi gerekir. Bu tür hatalar, kullanıcılarınız için olumsuz bir deneyim yaratır ve bu da SEO'nuzu ve sıralamalarınızı dolaylı olarak etkileyebilir.
Siteniz 4xx hatalarıyla ilgili bir sorun gösteriyorsa, hemen bu hataların kaynağını bulmalısınız.
404 Bulunamadı hatası için, içerik hala varsa, sitenizdeki sayfayı bulun ve bozuk URL'yi düzeltin. İçerik artık mevcut değilse, sitenizdeki en alakalı içerik parçasına 301 yönlendirmesi oluşturun.

403 Yasak hatası için, kullanıcıların sayfaya erişebilmesi için izinleri güncellemeniz gerekir.
400 Hatalı İstek hatası için URL'nin doğru olduğundan emin olun.
401 Yetkisiz bir hata için, sayfanız söz konusu sayfaya erişmek için bir kullanıcı adı ve şifre gerektiriyor. Kullanıcıları içerikten kilitlemek istemiyorsanız, siteye erişmek için kimlik doğrulama işlemini kaldırın. İçeriğe yalnızca bir şifre ile erişilebilmesini istiyorsanız, robots.txt dosyanızı ayarlayarak arama motoru robotlarının sayfayı taramasını engellemeyi düşünün.

120 karakteri geçmeyen başlık oluşturun.
Gerçekten SEO dostu bir URL oluşturmak için, Google'ın sıralamalar için önemli gördüğü bazı faktörleri hesaba katmak gerekir. Bu faktörlerden bazıları, 120 karakteri geçmeyen URL'nin uzunluğunu, başlıktaki ifadenin yazıdaki içerikle ne kadar alakalı olduğunu, bilgi içindeki sembollerden ve alt çizgilerden kaçınmasını, oturum kimliklerinin dahil edilmesini, çok fazla farklı alt klasörü, ve bunun gibi.

URL'nizin yapısını yalnızca yayınınızdaki yayındaki içerikle alakalı anahtar kelimeler kullanmaya odaklanarak aşırı karmaşıklaştırmaktan kaçının. URL'niz yalnızca rakam, harf ve tire içermeli ve!, @, #, $,%, ^, &, *, (,), [,],?, {, Gibi yabancı karakterler kullanmaktan kaçınmalısınız. },;,:, “.


Başlık etiketlerinin potansiyel okuyucularınıza birkaç kelimeyle önemli bir fikir vermesi gerekir. Ancak başlık etiketi çok kısa olamaz. Başlık etiketi 30 karakterden azsa, arama motorlarının içeriğin ne hakkında olduğunu anlaması ve sıralama olasılığını azaltması zor olacaktır.

Websitenizde SSL sertifkası kullanın
Sertifikanızın süresi dolmuşsa veya yakında sona erecekse bu sorun tetiklenir. Ücretli vey ücretsiz SSL sertifkası kullanmanız sıralamanızı üstlere çıkaracaktır
Sertifikanızın süresinin dolmasına izin verirseniz, web sitenize erişen kullanıcılara, genellikle daha ileri gitmelerini durduran ve organik arama trafiğinizde bir düşüşe neden olabilecek bir uyarı mesajı sunulur.
 
Üst